Hunter

Pięć najlepszych gier planszowych w rodzinie Hunter’a

Jakiś czas temu Miket poprosił Nas o przygotowanie swoich topek najlepszych gier planszowych granych w domu (rodzinnie). Jedyne ograniczenie jakie na nas nałożył, to że musi być to nasze top 5 gier planszowych. Oj będzie ciężko ale wyzwanie podejmuję. Boję się tylko o Dzika, bo on to będzie miał poważny problem przy swojej kolekcji 🙂 Ja natomiast jako kryterium postawiłem sobie zjednoczenie gustów w rodzinie i że zagramy w nie wszyscy całą czwórką (mama, tata, syn i córka).

1. Nowy Jork 1901

Gra wydana przez wydawnictwo Bard, zaprojektował ją Chenier La Salle, a za szatę graficzną odpowiada Vincent Dutrait. Jest to godna uwagi, wspaniała gra strategiczna o budowaniu wieżowców na Dolnym Manhattanie. W trakcie rozgrywki kupujecie ziemię, stawiacie wieżowce lub przeznaczacie je do wyburzenia, aby wkroczyć w następną generację budynków. Absolutny numer 1 w moim domu, zaczęliśmy w nią grać z dziećmi bardzo wcześnie (5-6 lat). Gra świetnie rozwija zdolność myślenia u dzieci i planowania oraz jest bajecznie kolorowa! Reasumując posiada ona proste i przejrzyste zasady oraz gwarantuje szybką, ekscytującą rozgrywkę. TUTAJ możecie posłuchać o naszych wrażeniach!

Nowy Jork 1901
Nowy Jork 1901

2. Wyprawa do El Dorado

Kolejna gra na liście została wydana przez wydawnictwo Nasza Księgarnia, zaprojektował ją Rainer Knizia, a za szatę graficzną odpowiada ponownie niezastąpiony Vincent Dutrait. Waszym zadaniem jest zorganizowanie ekspedycji i jak najszybciej dotarcie do legendarnego miasta El Dorado. Proste zasady, wielkie emocje i pierwszy deck-bulding doktora niewątpliwie sprawiają, że gra od razu wskoczyła do naszej topki rodzinnego grania.

Wyprawa do El Dorado
Wyprawa do El Dorado

3. Sagrada

Gra wydana przez wydawnictwo FoxGames, zaprojektował ją duet Adrian Adamescu i Daryl Andrews a za szatę graficzną odpowiadają aż trzy osoby: Adrian Adamescu, Daryl Andrews, Peter Wocken. W grze musicie stworzyć efektowny witraż w legendarnej bazylice Sagrada Familia. Miałem okazję recenzować Sagradę i pierwszy dodatek do niej, więc mogę odesłać Was do lektury jeśli nie czytaliście 🙂

Sagrada
Sagrada

4. Majestat królewska korona

Kolejna gra na liście wydana przez wydawnictwo BARD 😉 Jest to gra ekonomiczna autorstwa Marca Andre – twórcy Splendoru. Majestat jest bez wątpienia grą szybką i emocjonującą, sprawdzającą się doskonale wśród początkujących graczy (check out naszą reckę!). Starannie wykonana cieszy oczy, a kolejne potyczki emocjonują równie mocno. Umiejętność planowania i główkowania jak najbardziej się przydaje, choć element losowości również obowiązuje. Wszystko to sprawia, że moja rodzinka ją uwielbia.

Majestat
Majestat

5. Wirus!

Na koniec gra wydana przez wydawnictwo Trefl i zaprojektowana przez zespół Domingo Cabrero, Carlos López and Santi Santisteban. Z pewnością jest to nasza najlepsza gra losowa w kolekcji i w związku z tym zdecydowanie polecamy Wirusa! Jest dobrym fillerem i z pewnością łatwo nim zarazić rodzinę oraz przyjaciół.

Wirus
Wirus

No to dotarłem do końca, tak to wygląda u mnie familijnie. W takie gry gramy całą rodzinką. Jeśli miałbym zrobić swój własny top 5 gier bez prądu, to zestawienie wyglądałoby z pewnością zupełnie inaczej, oj zdecydowanie 🙂 Jak wyglądają Wasze kolekcje i w co gracie z dziećmi ?! Z niecierpliwością czekam na Wasze komentarze pod tym postem 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *