Unmatched

Unmatched – Bitwa Legend Hunter vs. Syn

Unmatched bitwa legend, w której nikt nie jest sobie równy oraz samodzielny dodatek Robin Hood vs Wielka Stopa, trafiły do nas zaraz po premierze sklepowej. Minęło już trochę czasu od tego dnia, a ja miałem czas na spokojnie go sobie ograć razem z synem i nie tylko 😉 Oj, jak ta gra nas porobiła. Ale może zacznę od …

Wykonania.

Czegoś takiego w takiej cenie już dawno nie widziałem u żadnego Polskiego wydawcy. Już przy pierwszym kontakcie z pudełkiem gry widać, że wydawca postawił na jakość wykonania. Dosyć solidne pudełko dobrze spasowane, które długo będzie chronić zawartość. W środku świetny plastikowy insert, który bez problemu pomieści karty ubrane w koszulki premium. Wykonanie kart jest tak dobre, że zastanawiałem się przez chwilę, czy warto je koszulkować. Ale zaraz pomyślałem o moim 10 latku i… wsadziłem je w koszulki premium 😉 Jak to mówią – przezorny zawsze ubezpieczony. W bardzo dobrze zaplanowanym i przemyślanym insercie znalazło się również miejsce na pozostałe elementy gry. Dzięki temu nic nie lata po zamknięciu pudełka. Kolejny plus dla gry – świetnie wykonane figurki, które nawet nie pomalowane dobrze się prezentują. Jeśli ktoś posiada doświadczenie w malowaniu figurek, będzie na pewno zadowolony z ich wykonania, ponieważ świetnie się do tego nadają.

Popatrzcie sobie tylko na zawartość gry …

O czym ta gra …

Unmatched, to gra figurkowa o pojedynkach postaci z różnych krain i epok – od herosów znanych z mitów i legend, po bohaterów książek i filmów. Każdy z nich dysponuje własną talią kart, która wyraża jego wyjątkowy styl walki. Podczas rozgrywki możecie mieszać i zestawiać bohaterów z dowolnych zestawów Unmatched, ale pamiętajcie – ostatecznie zwycięzca może być tylko jeden.

Czy zasady gry są proste w opanowaniu?!

Muszę się Wam przyznać, że zasady gry opanowałem już przed premierą, ponieważ wydawca dosyć wcześnie udostępnił wszystkim przetłumaczoną instrukcję na swoim FB. Same zasady nie są jakieś skomplikowane do przyswojenia. Opis przygotowania zajmuje zaledwie jedną stronę. Podczas rozgrywki macie do dyspozycji trzy proste akcje: manewr, fortel i atak. Wszystkie dosyć jasno opisane są w instrukcji, która jest jedną z najlepszych instrukcji, jakie przyszło mi ostatnio czytać. Dlatego nie będę Wam tu w głowach mieszał i klepał zasady z instrukcji 😉 Za to zachęcam Was, abyście przed zakupem sobie je poczytali. Sami zobaczycie, że nie taki diabeł straszny, jak go malują. Cieszy również fakt, że na oficjalnej polskiej grupie Unmatched na facebook’u, w razie wątpliwości dotyczących zasad, dostaniecie szybkie wsparcie. Nie tylko od społeczności, ale również od samego wydawcy.

Podsumowując.

Za co polubiłem Unmatched ?! Przede wszystkim za to, że odpowiada na często zadawane pytania mojego syna. „Tato, a kto jest lepszy Robin Hood czy Król Artur?”. Ja na to odpowiadam – „chodźmy to sprawdzić synu”. Jeśli chodzi o rozgrywkę, to jestem mile zaskoczony, jak wiele z tak prostej mechaniki można wycisnąć. Twórcy udowodnili, że można stworzyć prostą mechanikę w grze figurkowej bez zbytniego komplikowania zasad. Nie dziwię się, że Unmatched jest teraz tak popularną grą, ponieważ doskonale się sprawdza jako gra wprowadzająca w świat rozgrywki bez prądu. Oczywiście to nie znaczy, że nie pokochają jej gracze zaawansowani. Im również rozgrywka sprawi wiele przyjemności. Kolejna sprawa, to świetna jakość wydania gry. Bardzo się cieszę, że wydawnictwo Ogry zadbało, aby gra nie odbiegała jakościowo wykonaniem od tego co mamy w wersji oryginalnej. Dobrej jakości karty, insert, który spokojnie mieści wszystkie elementy. Nic tam nie lata i jest przyjazny dla koszulek premium na karty. Jakościowo wykonanie figurek postaci wprost zachęca do rozpoczęcia przygody z malowaniem 🙂 Nie wiem jak Wy, ale ja już nie mogę się doczekać kolejnych dodatków. Z uporem maniaka wypatruję już dodatku wprowadzającego Bruca Lee 😉

Czy gra jest odpowiednia dla dzieci? Pod względem treści tak, pod względem poziomu trudności, spokojnie już można grać z 9 latkiem.

Czy są treści kontrowersyjne? Nic takiego nie ma.

Omawiane tytuły to: Unmatched – Bitwa Legend część 1 oraz Unmatched – Robin Hood vs. Wielka Stopa

Autor: Rob Daviau
Wydawca: Ogry Games
Wiek: 9+
Liczba graczy: 2 – 4 graczy
Czas: 20-30 minut

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *