Pyrkon 2019 już w ten weekend!

Najbliższe tygodnie są pełne atrakcji i aż się prosi by wziąć miesiąc wolnego…jeśli ktoś ma tyle dni wolnego rzecz jasna. W ten weekend nie tylko premiera Endgame, bo w Poznaniu po raz kolejny będzie miał miejsce PYRKON, czyli największy konwent fantastyki w Polsce! Przybędzie pewnie ponad 50 tys. ludzi, program prelekcji i atrakcji jest naprawdę spory!

My też mamy w tym malutki wkład – jedna sobotnia prelekcja należy do nas!


Fantastyczni Naziści (18+) więc z dziećmi na to nie idźcie…

…za to możecie z nimi pójsć na całą masę innych atrakcji dla dzieci! Zorganizowany będzie przez cały czas trwania Pyrkonu Blok Dziecięcy, jednak pamiętajcie o pewnych zasadach, których należy koniecznie przestrzegać, jeśli chcecie by to był rodzinny weekend!


NAJWAŻNIEJSZA ZASADA

Każdy uczestnik poniżej osiemnastego roku życia musi mieć pisemną zgodę od rodzica lub prawnego opiekuna na cały czas trwania Pyrkonu!

ZGODA DO POBRANIA

BEZPIECZEŃSTWO DZIECI NA PYRKONIE

Jeśli przyjeżdżasz na Pyrkon w towarzystwie swoich pociech, poniżej znajdziesz przydatne informacje na temat tego, jak w łatwy sposób zadbać o ich bezpieczeństwo na naszej imprezie.

OPASKI NA NUMER TELEFONU

Zależy nam, aby każde dziecko przebywające na terenie  Festiwalu miało przy sobie numer telefonu do rodzica. W tym celu rodzic będzie mógł otrzymać opaskę, na której będzie można zapisać numer, po czym założyć dziecku na rękę.

Opaski można otrzymać w następujących miejscach:
w kasach w holu północnym,
w każdym Punkcie Informacji,
w Biurze Festiwalowym (paw. 10),
w Bloku Dziecięcym (paw. 8A).

ZAGUBIONE DZIECI

Jeśli w trakcie przebywania na Pyrkonie Twoja pociecha odłączy się od Ciebie, zwróć się do organizatorów w Biurze Festiwalowym w pawilonie 10. Nasi organizatorzy zaopiekują się Tobą i dołożą wszelkich starań, aby szybko zlokalizować zagubione dziecko.

Jeśli jeszcze nie dotarłeś do Biura Festiwalowego, nasłuchuj komunikatów z radiowęzła targowego oraz kontroluj, czy na Twojej komórce nie widnieją nieodebrane połączenia. Być może Twoje dziecko zostało już odnalezione i nasi organizatorzy próbują się z Tobą skontaktować.

Każdy z wolontariuszy przebywających na Pyrkonie jest wyczulony na to, aby zaprowadzić dziecko szukające swoich rodziców właśnie do Biura Festiwalowego.

Jeśli zaś spotkałeś na terenie Festiwalu zagubione dziecko i chcesz mu pomóc zlokalizować  rodziców – zwróć się do najbliższego Punktu Informacyjnego lub bezpośrednio do Biura Festiwalowego.
 
BILETY W NIŻSZEJ CENIE!

Dzieci poniżej 6. roku życia mają bezpłatny wstęp na teren naszego Festiwalu. Z kolei dla uczestników do lat 12 przygotowaliśmy specjalne wejściówki, dające możliwość uczestnictwa w Pyrkonie za pół ceny. Szczegóły na stronie bilety.

Ponieważ dbamy o komfort wszystkich fanów fantastyki, uruchomiliśmy też kasy priorytetowe właśnie dla rodzin z dziećmi, dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów (którzy otrzymają darmowe wejściówki) oraz kobiet w ciąży. Dzięki temu dystrybucja biletów przebiega sprawniej, a najmłodsi nie mają czasu znudzić się lub zmęczyć staniem w kolejce.

DBAMY O ODPOWIEDNIE TREŚCI

Program na naszym Festiwalu jest dobrany w taki sposób, aby każdy mógł z niego skorzystać. Wszystkie atrakcje skierowane do osób powyżej 18 roku życia są wyraźnie oznaczone, w związku z czym odwiedzające nas rodziny z dziećmi mogą łatwo kontrolować dobór  punktów programu  i mogą być spokojne, że ich pociechy nie zetkną się z treściami nieodpowiednimi dla ich wieku.

BLOK DZIECIĘCY

Blok Dziecięcy to miejsce dla najmłodszych uczestników Pyrkonu (wszystkich, aż do 12 roku życia.). W dwóch Pyrkącikach dzieci będą miały okazję uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach, konkursach, prelekcjach i spotkaniach z autorami.

Codziennie czekać będą inne atrakcje – eksperymenty, pokazy i niezwykłe interaktywne wystawy. W Świetlicy Fantastycznej dzieci będą miały możliwość m.in. zabawy klockami i grania w gry, a najmłodsi (do 4 lat) znajdą tu specjalnie przygotowaną Strefę Fantastycznego Malucha z przewijakiem i piankowymi puzzlami. Wszystkiego doglądać będą doświadczeni opiekunowie i animatorzy.

DZIECIĘCY COSPLAY

Pyrkon i wizyta w Bloku Dziecięcym to także świetna okazja, żeby się przebrać za ulubioną postać. Wasz maluch uwielbia Elsę, Batmana albo Obi-Wana? Gorąco zachęcamy wszystkie dzieci, aby tego dnia włożyły kostiumy i stały się na chwilę swoimi ukochanymi bohaterami!

MALI PRELEGENCI

Od dwóch lat w ramach Bloku Dziecięcego tworzymy również cykl „Mali Prelegenci”, w którym to dzieci tworzą program dla swoich rówieśników. Wystąpienie Małego Prelegenta należy zgłosić przez formularz zgłaszania programu z odpowiednim wyprzedzeniem (więcej informacji o zgłaszaniu punktów programu pojawi się w styczniu).

REJESTRACJA I REGULAMIN

Przy wejściu do Bloku obowiązuje rejestracja dzieci. Jest to niezwykle ważna procedura, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim maluchom, które przebywają pod naszą opieką.

Jeśli chcielibyście już dowiedzieć się co nieco o zasadach, jakie panują na Bloku Dziecięcym, to możecie zapoznać się z regulaminem Bloku Dziecięcego.

Do zobaczenia na Pyrkonie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *