Pyrkon 2018 is coming!

Pyrkon 2018 nadchodzi wielkimi krokami, jeśli więc jeszcze nie masz 3-dniowej akredytacji, to chyba najwyższy czas się nad tym poważnie zastanowić.

Największy polski festiwal fantastyki to dla mnie prawdziwe święto, niczym gwiazdka przed wakacjami. Zjeżdżają się tam tysiące nerdów (rok temu było nas ponad 40 tys!!), setki z nich przebrane w zajebiste stroje, by pogadać na tematy wszelakie, poznać się i wspólnie pobawić, a nawet czegoś się nauczyć – od rysowania komiksu, po profesjonalny makijaż do cosplayu, aż po typowo naukowe zagadnienia dot. np. bomby jądrowej.

Nie zawsze tak było, pamiętam dobrze swój pierwszy Pyrkon (2010 r.), który miał miejsce w jednej z poznańskich szkół i w klasach od j.polskiego, matematyki i środowiska prowadzone były prelekcje nt.okultyzmu, psychologii mordercy w filmach czy nt.biustonoszy w fantastyce. Między innymi. Wystawcy natomiast zajmowali miejsce w holu i większości wystarczała powierzchnia zaledwie jednego biurka klasowego.

Obecnie przekrój wiekowy pyrkonowiczów to chyba od 1-50 lat (…może więcej?) — bo Pyrkon to nie tylko frajda dla takich nerdów jak my ale i dla najmłodszych.

Ja w tym roku nieco na boczny tor odstawię chodzenie po prelekcjach (z czego mocno ubolewam) na rzecz małej Zosi, z którą się nieco poprzebieramy ale też skorzystamy z atrakcji jakie organizatorzy przewidują dla dzieciaków. Krzysiek pewnie tak jak w zeszłym roku, spędzi ze swoim Filipem kupę czasu na hali z grami planszowymi, bo na tym punkcie mają największego świra 🙂

Tak więc Nerdads tam będą, sprawdzą i później zdadzą relację z tego jak było wyśmienicie! A będzie!

Info z samej strony Pyrkonu:

Bilety w niższej cenie!

Dzieci poniżej 6. roku życia mają bezpłatny wstęp na teren naszego Festiwalu. Z kolei dla uczestników do lat 12 przygotowaliśmy specjalne wejściówki, dające możliwość uczestnictwa w Pyrkonie za pół ceny. Szczegóły na stronie bilety.

Ponieważ dbamy o komfort wszystkich fanów fantastyki, uruchomiliśmy też kasy priorytetowe właśnie dla rodzin z dziećmi, dla osób niepełnosprawnych i ich opiekunów (którzy otrzymają darmowe wejściówki) oraz kobiet w ciąży. Dzięki temu dystrybucja biletów przebiega sprawniej, a najmłodsi nie mają czasu znudzić się lub zmęczyć staniem w kolejce.

Dbamy o odpowiednie treści

Program na naszym Festiwalu jest dobrany w taki sposób, aby każdy mógł z niego skorzystać. Wszystkie atrakcje skierowane do osób powyżej 18 roku życia są wyraźnie oznaczone, w związku z czym odwiedzające nas rodziny z dziećmi mogą łatwo kontrolować dobór  punktów programu  i mogą być spokojne, że ich pociechy nie zetkną się z treściami nieodpowiednimi dla ich wieku.

Blok Dziecięcy

Blok Dziecięcy to miejsce dla najmłodszych uczestników Pyrkonu (wszystkich, aż do 12 roku życia.). W dwóch Pyrkącikach dzieci będą miały okazję uczestniczyć w specjalnie dla nich przygotowanych warsztatach, konkursach, prelekcjach i spotkaniach z autorami.
Codziennie czekać będą inne atrakcje – eksperymenty, pokazy i niezwykłe interaktywne wystawy. W Świetlicy Fantastycznej dzieci będą miały możliwość m.in. zabawy klockami i grania w gry, a najmłodsi (do 4 lat) znajdą tu specjalnie przygotowaną Strefę Fantastycznego Malucha z przewijakiem i piankowymi puzzlami. Wszystkiego doglądać będą doświadczeni opiekunowie i animatorzy.

Dziecięcy cosplay

Pyrkon i wizyta w Bloku Dziecięcym to także świetna okazja, żeby się przebrać za ulubioną postać. Wasz maluch uwielbia Elsę, Batmana albo Obi-Wana? Gorąco zachęcamy wszystkie dzieci, aby tego dnia włożyły kostiumy i stały się na chwilę swoimi ukochanymi bohaterami!

Mali Prelegenci

Od dwóch lat w ramach Bloku Dziecięcego tworzymy również cykl „Mali Prelegenci”, w którym to dzieci tworzą program dla swoich rówieśników. Wystąpienie Małego Prelegenta należy zgłosić przez formularz zgłaszania programu z odpowiednim wyprzedzeniem (więcej informacji o zgłaszaniu punktów programu pojawi się w styczniu).

Rejestracja i regulamin

Przy wejściu do Bloku obowiązuje rejestracja dzieci. Jest to niezwykle ważna procedura, która ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim maluchom, które przebywają pod naszą opieką.

Po więcej informacji zapraszamy oczywiście na oficjalną Pyrkon.pl

3 komentarze

  1. Pierwszy raz o czymś takim słyszę…fajna inicjatywa i gratulacje, bo wynik 40 tys. osób to naprawdę ogromna liczba…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *