Pod Prąd – masz ochotę na rybę?

Około rok temu na bazarku Pegaza na facebooku mignął mi tytuł o tematyce „rybnej”. Mianowicie – coroczny wyścig łososi do miejsca prokreacji. Gra ta nazywała się Upstream (Pod Prąd) i po raz pierwszy została pokazana na targach Spiele w Essen, w 2017 roku. Już wtedy mnie zaintrygowała grafiką i tematyką.

Tym bardziej jesteśmy dumni w nerdads.pl, że wydawnictwo Muduko zdecydowało się wydać polską wersję tej intrygującej gry. Rozegraliśmy wiele partii dwuosobowych i trzyosobowych. Gra nabiera rumieńców w większym składzie, ale nawet rozgrywka 1 na 1 to świetna logiczna „wyścigówka”, gdzie możemy blokować przeciwnika. Kilka ciekawych kwestii, z którymi się zgadzamy, w swojej recenzji zawarł Pirat Planszówek – zajrzyjcie do niego koniecznie.

Tymczasem – posłuchajcie kolejnego odcinka „Opowiem Ci o…”, gdzie razem z Filipem wyrażamy swoje zdanie z punktu widzenia ojca i syna na temat premierowego tytułu Muduko w ramach Letniego Maratonu Premier. A potem zapraszamy do galerii zdjęć.

Opowiem Ci o grze Pod Prąd.

Czy gra jest odpowiednia dla dzieci? Na spokojnie do gry możecie przystąpić już z 6-7 latkiem, który już zapewne dobrze liczy i potrafi decydować co jest mu bardziej przydatne do zwycięstwa. Gra uczy decyzyjności, podejmowania wyborów i co najważniejsze nie ma przestojów.

Czy są treści kontrowersyjne? Nie, bo co może być kontrowersyjnego w łososiach. 🙂 Negatywna interakcja między graczami na akceptowalnym poziomie dla młodego pokolenia.

Tytuł: Pod Prąd
Autor: Victor Samitier
Ilustracje: Sergi Marcet
Wydawca: Muduko (org. 2Tomatoes)
Wiek: 8+ (przesada, 6-7 latek poradzi sobie doskonale)
Liczba graczy: 2–5 graczy
Czas: ok. 20-30 minut (we dwie osoby nawet 15 minut)

Dziękujemy serdecznie za zaufanie.

Egzemplarzem recenzenckim wsparło nas wydawnictwo:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *