Plansza Papla o wielkiej grze w Little Town

Jako pasjonaci gier mamy w sobie chęć zarażnia innych planszówkami. Chcemy pokazywać różne propozycje oferujące odmienne mechaniki. W tym celu potrzebne są tytuły łatwe w zasadach, ale sprytne w rogrywce – tak, aby ekspert nie zasnął, a „świeżak” nie uciekł. 🙂

W sukurs przychodzi nam Portal Games, które postanowiło wprowdzić na rynek polski Little Town, mały, ciekawy i sprytny właśnie tytuł z mechaniką wysyłania robotników na planszę (tzw. worker placement).

Posłuchajcie co Filip i Dziku sądzą na temat tej gry. Potem tradycyjnie zapraszamy do glaerii zdjęć oraz…. mamy niespodziankę!

Z wielką radością chcieliśmy ogłosić współpracę z kanałem GrAlutka. Alicja w świetny sposób pokazuje na video zasady gry i przedstawia swoją opinię. Uwielbiamy jej montaż i oddajemy cesarzowi co cesarskie – my zostajemy przy podcastach i fromie pisanej, a dzięki uprzejmości GrAlutki, macie możliwość zobaczyć zasady w formie video na Nerdads.pl.

Niezmiennie i konsekwentnie zapraszamy na kanał Alicji, bo dostarcza ona wiele różnorodnych, także okołoplanszówkowych treści. Wspomnieliśmy, że Alicja jest też projektanktą ? Łapcie, więc dodatkowo recenzję gry „Mewy” autorstwa Miketa, o tutaj – http://nerdads.pl/mewy-zielonej-sowy/. 🙂

Tymczasem GrAlutka oraz Nerdads.pl zapraszają na zwiedzanie Little Town!

Plansza Papla #1. O tym co się rozegrało na stole. 🙂
GrAlutka

Nie uciekajcie jeszcze, to nie koniec wycieczki po Little Town. 🙂 Rzućcie okiem na galerię.

Jesteśmy mile zaskoczeni i zachwyceni propozycją Portal Games. Polecamy to serdecznie jako swoisty gateway do gier z mechaniką worker placement, gdzie dorośli z pewnością się nie wynudzą. Filip i Tata Nerd – rekomendują!

Czy gra jest odpowiednia dla dzieci? Oczywiście, gra jest prosta i łatwa w wytłumaczeniu. Nadaje się idealnie na rodzinne granie. Uczy ona nasze pociechy nie tylko planowania, ale także wyboru odpowiedniej strategii mającej zaprowadzić do zwycięstwa.

Czy są treści kontrowersyjne? Brak.

Tytuł: Little Town
Autor: Shun & Aya Taguchi
Ilustracje: Sabrina Miramon
Wydawca: Portal (org. Iello)
Wiek: 10+ (myślę, że już ogarnięty 8 latek da radę)
Liczba graczy: 2-4 graczy
Czas: 30 minut (dwuosobowa partia ok. 20 minut)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *