Minecraft

Minecraft – Opowieści ze świata podstawowego !

Minecraft – komputerowa gra survivalowa o otwartym świecie stworzona przez Markusa Perssona i rozwijana przez Mojang Studios. Pozwala ona graczom na budowanie i niszczenie obiektów położonych w losowo generowanym świecie gry. Gracz może atakować napotkane istoty, zbierać surowce czy wytwarzać przedmioty.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Minecraft

Na początek wspomnę, że razem z synem i córką jesteśmy wielkimi fanami gry. Kiedyś wiedziałem, że przyjdzie mi się z tą grą zmierzyć. Dlatego zamiast czekać, aż koledzy/koleżanki w szkole pokażą moim pociechom tę gorszą stronę gry, np. rozgrywkę online, czy tzw pato-stream na YouTube – postanowiłem, że tę przygodę rozpoczniemy wspólnie. Teraz mam w domu dwóch kolekcjonerów klocków Lego z serii Minecraft, figurek i książek. Z czego na pewno największym kolekcjonerem jest mój syn. Teraz mieliśmy okazję dzięki uprzejmości wydawnictwa Egmont sprawdzić jak prezentuje się Minecraft w wersji komiksowej.

Ale zanim zaczniemy o komiksie to przy okazji wspomnę, co otrzymaliśmy jeszcze. Oto, co znaleźliśmy jeszcze w przesyłce z komiksem – małą zabawkę Squishme, która pomaga zmniejszyć napięcie emocjonalne i sprawia, że dziecko się relaksuje. Dzieciaki się zakochały, a ja teraz muszę pomagać im zebrać kolekcję. Chowajcie portfele – dzięki Egmont 😉

Od bloków do kadrów !

W komiksie „Opowieści ze świata podstawowego” znajdziemy aż sześć różnych historii ze świata Minecraft’a. Przeczytamy w nim między innymi historie o wiedźmie i rozbójniku – zajadłych wrogach, którzy znajdą wspólny język, czy o bezdusznej grieferce, której przyszło zapłacić za swoje czyny. Znalazło się tam również miejsce na historię o śwince, której bardzo zależało, żeby zdobyć pewną marchewkę. Każda z opowieści ma różnych autorów i grafików. Pytanie tylko, czy taka forma wyszła temu zbiorowi na dobre ?!

No właśnie mam wrażenie, że przez stworzenie zbioru krótkich historii ucierpiały one na tym fabularnie. W zasadzie po przeczytaniu wszystkich zaprezentowanych znalazłem tam z synem tylko jedną godną uwagi i trzymającą klimat Minecraft’a. Jest to „Opowieść świnki” i chyba tylko Stephen McCranie zrozumiał ten świat gry, bo zapewne sam w nią grał. Pozostałe krótkie historie nie utrzymały poziomu. Jako fani Minecraft poczuliśmy się trochę zawiedzeni. Naprawdę trzeba się postarać, abyśmy się tak poczuli.

Stephen McCranie – Opowieść świnki

Podsumowując.

Pomimo pięknego kredowego papieru na którym zbiór został wydany, same historie go nie obroniły. Oczywiście nie ma co ukrywać, że całość jest mocno infantylna i słaba graficznie. Jest taka w odbiorze dla mnie ale również dla mojego 9-latka. A jeśli on również ma takie odczucia to chyba coś poszło nie tak. Oczywiście jest mały wyjątek, który potwierdził, że Panu Stephen McCranie powinno się powierzyć napisanie całego komiksu w świecie Minecraft’a. Niestety nie ratuje on całości i na chwilę obecną cykl raczej nas nie skusił na kontynuację. Myślę, że zamiast inwestować w te historie lepiej kupić kolekcję podręczników dla gracza od Egmontu swojemu dziecku. U nas zdecydowanie udowodniły one swoją przydatność.

Info …

  • Wydanie: 2020
  • Scenarzysta: autorzy Różni
  • Ilustrator: ilustratorzy Różni
  • Typ oprawy: miękka
  • Data premiery: 03.06.2020

Galeria …

Serdecznie dziękujemy. Kolejny raz zaufało nam wydawnictwo:

Minecraft
Egmont Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *