Międzynarodowe targi gier SpielTage Spiel 2017 Essen. Przegląd tytułów dla taty i Filipa. Odcinek nr 2

 

Hej. Essen coraz bliżej. Kontynuujemy naszą arcyciekawa podróż poprzez zapowiedzi gier, które idealnie mogą sprawdzić się w rozgrywkach z dzieckiem i nas samych, starych geeków zainteresować. Zapnijcie pasy – ruszamy!

https://boardgamegeek.com/boardgame/204605/unicornus-knights

Seiji Kanai jako jeden z autorów (List miłosny), gra kooperacyjna, modularna plansza, turlanie kostkami. Szykuje się wspaniała przygoda w świecie jednorożców i rycerzy. Jesteśmy z Filipem fanami gier kooperacyjnych. W końcu jeden team! 🙂

 

https://boardgamegeek.com/boardgame/225740/skull-port

Tato, tato zagramy w Arrrr?! Nie. Tym razem zagramy w Skull Port. To także sympatyczna piracka karcianka, ale jeszcze z kośćmi ( w końcu skull, nie?). Proste area control, przyjemna grafika i ikonografia. Coś czuję, że must have. 🙂

https://boardgamegeek.com/boardgame/209206/hypergrid

Gry abstrakcyjne zawsze w cenie. Budowanie zestawów, przesuwanie po polach planszy swoich kafelków. Hmm, w domu gdzie chętnie na stole ląduje Geniusz, ten tytuł może znaleźć swoje miejsce.

https://boardgamegeek.com/boardgame/223953/kitchen-rush

Chyba Top Kitchen moze miec godnego konkurenta. I na dodatek jest to kooperacyjny worker placement, więc do gry z Filipem ja znalazł.

https://boardgamegeek.com/boardgame/214204/argh

Minimalistyczna gra blefu i dedukcji. Unikaj ludzi i drapieżników. Wyzwól ucięmiężonych. A przy tym naciesz się piękną, bajkową grafiką. Push You Luck w czystej postaci, budowanie zestawów. Ciekawe.

https://boardgamegeek.com/boardgame/218632/grumpf

Area control w kolorowym wydaniu, elemnty 3d w pudełku. Poprowadź swoje plemię na łowy na tytułowe Grumpfy. Każdy członek plemienia specjalizuje się w czymś innym. Jako fani Mondo nie możemy przejść obojętnie obok tego tytułu, bo zawiera także elementy gry czasu rzeczywistego.

 

https://boardgamegeek.com/boardgame/173096/tale-pirates

Tutaj musiałem dodać dwa zdjęcia. Jak to wygląda. Czy to protyp? 3Trzy przekonywujące mechanizmy – Programowanie akcji, kooperacja czasu rzeczywistego, worker placement na planszy 3d. Plus – scenariusze do przejścia. Wow! 🙂

 

Do następnego odcinka. Hej!

Partnerem serii jest sklep:

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *