Międzynarodowe targi gier SpielTage Spiel 2017 Essen. Przegląd tytułów dla taty i Filipa. Odcinek nr 1.

Ponad 900 wystawców krajowych i międzynarodowych na targach  SpielTage w Essen na powierzchni około 44.000 metrów kwadratowych zaoferuje  gry planszowe wszelkiego rodzaju, gry dla dzieci, dorosłych, a także gry przygodowe, fantasy, science fiction i gry komputerowe.

Partnerem serii jest sklep https://www.planszowe.pl.

My oczywiście ślinimy się na myśl o nowościach planszówkowych. Wielu blogerów i youtuberów omawiało już kwestię wyjazdu na targi, związane z tym koszty, logistykę czy wydawnicze nowości, które mają swoja premierę w Essen. Jedno jest pewne – warto tam być! Chłopaki z kanału PoGraMy organizują akcję na Wpieram.to, która ma ufundować taki wyjazd. Polecam wsparcie ich, bo chłopaki wiedzą jak nagrywać filmy i w końcu doczekamy się chyba dokumentu z prawdziwego zdarzenia. Board Game Girl ma w końcu godna konkurencję,bo do tej pory chyba tylko Ania i Kuba dostarczali nam pełny materiał z targów. Kto wie, może kiedyś z Filipem pojedziemy tam. Zachęcamy do wsparcia chłopaków – warto. Po szczegóły zapraszam na:

https://wspieram.to/pogramy_dokumentalnie_Essen_2017?pokaz_projekt=1

A co pozostaje nam tutaj w Polsce? Oczywiście serwis BGG i nowy moduł Essen Spiele Preview, dzięki któremu możemy prześledzić nowości, które będą miały swoja premierę na targach. Moduł jest skonstruowany bardzo intuicyjnie. Jest możliwość oznaczenia danego tytułu kategoriami Must Have, Interested, Undecided, Not interested. Wchodząc dalej w szczegóły naszym oczom ukaże się krótki opis gry, zastosowana mechanika, kategoria, wydawca, projektant, liczba graczy, sugerowany wiek, czas rozgrywki, cena. Dzięki tym usprawnieniom możemy stworzyć swoją własna listę i wysłać ją do Św. Mikołaja przed świętami. 🙂

Oto pierwszy przegląd  tytułów, które wpadły na radar tacie i Filipowi:

https://boardgamegeek.com/boardgame/234465/potato-pirates

Sprytna mała gra karciana o programowaniu ruchów Piratów Kartofli.

 

`https://boardgamegeek.com/boardgame/209567/upstream

No to musi być dobre. Jesteś łososiem, który zmierza w górę rzeki. Uważaj na niedźwiedzie, ptaki oraz wędkarzy. Główny mechanizm to wydawanie punktów akcji, uwagę zwraca też modularna plansza.

https://boardgamegeek.com/image/3762916/fire

Jako fani Ognistego Podmuchu nie możemy przejść obok kolejnej pożarniczej pozycji, Świetna komiksowa grafika i płonący biurowiec, główna mechanika to area movement. Ale ten ogień, znowu ogień!:)

 

https://boardgamegeek.com/boardgameexpansion/231967/cacao-diamante

Czy to wymaga jakiejkolwiek rekomendacji? Filip – tata kolejne kakao! Must Have! Uwielbiamy te kafelki. 🙂

 

https://boardgamegeek.com/boardgame/232481/zooloretto-duell

Filip jest dla mnie najważniejszym współgraczem i najwięcej partii rozgrywamy w dójkę. To naturalne, że każdy duel wchodzi na radar. Co więcej, jeśli to jest wersja dwuosobowa tak dobrego tytułu jak Zooloretto, to …. sami wiecie. 🙂 Area control w karcianym wydaniu.

https://boardgamegeek.com/image/3630399/justice-league-dawn-heroes

Jako fani Marvela bacznie obserwujemy konkurencyjne Universum i…chętnie w to zagramy. Ponoć są tu figurki, kości, kooperacja i modularna plansza.

 

https://boardgamegeek.com/boardgame/218121/dice-hospital

I na koniec kości, dużo kości. Musimy wyleczyć pacjentów, rozdzielamy punkty akcji, zarządzamy kościami. W tej chwili trwa akcja na Kickstarterze i bardzo się zastanawiamy nad wsparciem. Egh te figurki ambulansów. Jest tak mało gier o tematyce medycznej, a to może być ciekawy gateway.

 

I to tyle w części pierwszej. Przejrzymy z Filipem kolejne tytuły i damy znać co wpadło nam w oko jak najszybciej.

 

Partnerem serii jest sklep https://www.planszowe.pl.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *