NERDADS.pl

Low-cost cosplay!?

Słyszeliście kiedyś o „low-cost cosplay”?? Zasadniczo to…cosplay po najniższych kosztach, choć słowo „cosplay” zostaje tu użyte zdecydowanie na wyrost ale i tak chodzi o to by jak najwierniej oddać oryginał, chociaż na jednym zdjęciu. W każdym razie, nie jest to coś z czym by ktoś wystartował w konkursie cosplayu….czy w jakimkolwiek konkursie… Zarzuć na siebie prześcieradło i jesteś Kacprem – przyjaznym duszkiem! …chyba że akurat ktoś pomyli Ciebie z członkiem KKK…ok „duch” to może nie najlepszy pomysł.

Na internecie jest cała masa przykładów low-cos cosplayu, a na facebooku profil z dużą ilością zdjęć…głównie z Azji. Wszystko robione oczywiście bardziej dla jaj niż na poważnie.

Tak czy owak, ja w sobotę wybieram się na Infinity War i pomyślałem, że to fenomenalna okazja by pójść w przebraniu! Jeśli masz ochotę to rach ciach pach i też staniesz się Thanosem…albo Thanoską!

Na wstępie przyznam się – tak, wiem, że jakość zdjęć odbiega nieco od najwyższej jakości i nie do końca są to foty Kasi Tusk z makelifeeasier.pl – strony, którą całkiem przy okazji zareklamuję, absolutnie nie pod wpływem potężnej kwoty, która zasiliła moje konto bankowe.

Ale wróćmy do tematu!

Do stworzenia swojego narzędzia zagłady potrzebujemy:

  • żółtej, lewej rękawicy kuchennej
  • Kleju Kropelka
  • 12 magnesów (najlepiej okrągłe)
  • kolorowego papieru samoprzylepnego
  • nożyczek i ołówka/długopisu

Na papierze w odpowiednim kolorze wyrysowujemy kółeczka i paski (odbierz z magnesów), które następnie nakleimy na magnesy z każdej strony, tak by były całe w kolorze.

Według mojego przepisu potrzebujesz: 6 magnesów w kolorze żółtym, 1x czerwony, 1x niebieski, 1x pomarańczowy, 1x fioletowy, 1x zielony.

Gdy już będą kolorowe, załóż rękawicę na łapę i kropelką delikatnie posmaruj żółte magnesy z jednej strony i poprzyklejaj na ręce w odpowiednim miejscu (jak wolisz…). Przytrzymaj i uważaj by nie posklejać sobie palców!

Gdy już skończysz, efekt końcowy powinien wyglądać tak:

Mi wyszło to bardzo blisko i Tobie również życzę takich rezultatów!

Ojciec nerd. Fan szeroko pojętej fantastyki. Od Gandaharu po Trylogię Thrawna. Entuzjasta machania mieczem świetlnym. Korposzczur.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *