NERDADS.pl

ICYMI: Nowy Hellboy nadchodzi!

(In case you missed it) Nie wszyscy wiedzą, że w produkcji jest właśnie nowy Hellboy, film którego dopraszało się przez lata wielu fanów, wszak dwa poprzednie filmy były bardzo spoko (drugi nieco mniej spoko ale i tak całkiem spoko!).

Ron Perlman był odpowiedzialny za zajebistą kreację, niemal jakby był stworzony do tej roli. Szkoda więc, że trzecia część nie powstała i nie powstanie. Informował o tym przez Twittera sam Guilermo Del Toro

Must report that 100% [Hellboy 3] will not happen.

Jak wyjaśniał wcześniej, wszystko związane było z kasą (jak zawsze…). Pierwsza część zwróciła się z pewnym zapasem z biletów kinowych i do tego doszedł jeszcze spory dodatkowy przychód z video/DVD. Historia powtórzyła się po wyjściu sequela, który ledwo ledwo zwrócił się w samych kinach ale za to dużo zarobił na video/DVD. Niestety w chwili obecnej studia filmowe, z finansowego punktu widzenia, nie posiadają już tego bufora bezpieczeństwa w formie sprzedaży DVD/blu-ray – to efekt rozwijających się ofert streamingowych oraz pożyczania filmów online za grosze. Wobec tego, nikt nie pchał się Del Toro do domu z walizkami pieniędzy na Hellboya III, i ostateczne zarzucenie projektu.

JEDNAK…

…jakoś w 2014 Mike Mignola (autor komiksu, który brał udział w produkcji poprzednich części) wraz ze scenarzystą Andrew Cosby’m wzięli się ponownie za projekt. Pierwotnie miała to być cz.III, ale Ron Perlman nie chciał wziąć w nim udziału bez Del Toro. Kiedy jednak do zespołu dołączył Neil Marshall (Dog Soldiers, genialny The Descent, Doomsday), postanowiono, że będzie to reboot serii.

Początkowo tytuł miał brzmieć Hellboy: Rise of the Blood Queen, ale w chwili obecnej jest to po prostu Hellboy. Film ma być rated-R, a więc od lat 18 (Deadpool też był od 18 r.ż. i zarobił krocie), a tytułowego rogatego zagra David Harbour – czyli Jim Hopper ze Stranger Things.

Średnio ci pasuje? Na internecie jest filmik z treningu oraz zdjęcie finalnej formy nowego Hellboya, który jak widać z pomocą diety i trenerów wygląda całkiem zajebiście. Can’t wait.

 

Ojciec nerd. Fan szeroko pojętej fantastyki. Od Gandaharu po Trylogię Thrawna. Entuzjasta machania mieczem świetlnym. Korposzczur.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *