Hobold's Grotte

Hobold’s Grotte, GeekOn czyli jak Hunter poznał Tomka!

Grotte (tłum. grota) –  podobnie jak pieczara, potoczne określenie jaskini. Dawniej używane było często i nawet tworzono nazwy jaskiń z tym słowem, np. Mylna Grota, oraz wyrażenia jak „grotołaz”.

Wczoraj umówiłem się z Dzikiem na nasze cotygodniowe spotkanie na szczecińskim GeekOn’ie. Jest to nasza jedyna chwila odpoczynku i złapania oddechu, po całym tygodniu ciężkiej pracy. Ojcowie Nerdowie na wychodnym i wspólne granie z innymi Geek’ami.  Udało nam się zagrać podczas tego wieczoru w dwa tytuły: pierwszy z nich to Heaven & Ale, a drugi to Tigris & Euphrates. Pierwszy z nich od razu powędrował na moją osobistą listę prezentów świątecznych.

Hobold’s Grotte

Podczas gdy graliśmy w Heaven & Ale pojawił się przy stole Tomek z Hobold’s Grotte i zaprezentował nam swoje najnowsze dzieło. Jakie cudo !!! Cztery pięknie zaprojektowane i świetnie wykonane przez niego figurki mnichów do gry Heaven & Ale, które zastąpiły na naszym stole oryginalne drewniane tokeny. Dosłownie czapki z głów, czegoś takiego dawno nie widziałem. Moim obowiązkiem jest Wam to pokazać. No sami zobaczcie !

Heaven & Ale - Monks
Heaven & Ale – Monks

Jesteście już zainteresowani ?! Bo ja tak. Jego figurki kupują gracze z całego świata. Tomek ma małą manufakturę i żyje ze swojego hobby. Wszystkie figurki wykonuje ręcznie, dlatego zawsze są niepowtarzalne. Jeżeli macie jakieś fajne gry planszowe, a w nich kiepskie figurki, to polecam Wam odwiedzić jego fan page oraz sklep ale uprzedzam Was – kolejka jest spora 😉

Ja natomiast mam nadzieję, że uda mi się namówić na wywiad Tomka i poopowiada Wam o swojej pracy i hobby. Dajcie znać w komentarzach, czy chcielibyście przeczytać mój wywiad z Nim, to może wspólnie go zachęcimy.

Gry w które zagraliśmy! (w telegraficznym skrócie)

Heaven & Ale – niepozorna gra euro o mnichach i ważeniu piwa o dziwo jak na razie nie doczekało się polskiej edycji. Jestem w szoku – tytuł nominowany do Kennerspiel des Jahres nie zasługiwał na uwagę naszych wydawców ? Panie i Panowie wydawcy, co z Wami ?!

Wiek: 12+, Liczba graczy: 2-4, Czas gry: 60-90 minut, Wydawca: Eggertspiele.

Heaven & Ale
Heaven & Ale

Tigris & Euphrates – gra w której gracze wcielają się w role władców dynastii rządzących starożytnymi państwami. Do swojej dyspozycji mają czterech przywódców odpowiadających za różne elementy rozwoju społeczeństw (rolnictwo, handel, osadnictwo, religia). Przy pomocy kafelków symbolizujących te cztery dziedziny, wznoszą budowle i zdobywają różne rodzaje punktów zwycięstwa, odpowiadające określonym sferom.

Wiek: 12+, Liczba graczy: 2-4, Czas gry: 60-90 minut, Wydawca: Fantasy Flight

Tigris & Euphrates
Tigris & Euphrates

One comment

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *