Filmowo-serialowe nowości z SDCC!

Niedzielka już prawie za nami, a to oznacza że dla tysięcy ludzi w San Diego kończy się największy event roku czyli San Diego Comic-Con. Szczęśliwie pojawiło się kilka ciekawych propozycji kinowo-telewizyjnych, a więc zapraszam na bardzo subiektywny ich przegląd.

Na pierwszy rzut idzie GLASS. Trzecia i finalna część trylogii o superbohaterach od M. Night Shyamalana. Jeśli nie kojarzysz o czym mówię to przypomnij sobie Niezniszczalnego z 2000 r., a potem leć oglądać SPLIT. Tytułowy Mr.Glass to oczywiście Samuel L. Jackson, obok niego Bruce Willis i James McAvoy. Ja ten trailer obejrzałem już z 20 razy…

Na drugi rzut obejrzyjmy trailery od DC, bo tych jest całkiem sporo, pierwszy jest zapowiadany od dawna Aquaman z Khalem Drogo. Szczerze powiedziawszy wygląda bardzo ciekawie i przyjemnie, ale universum DC zdążyło nas nieco przyzwyczaić do fajnych trailerów nakręcających hype, po czym otrzymywaliśmy coś raczej średniej jakości więc czas pokaże…

…i kolejna propozycja DC to Shazam! (czyli pierwszy Cpt.Marvel ;)) – mi się bardzo podoba i widać tu powiew świeżości do smutnego i mrocznego jak jasna cholera universum Batmana & Supermana.

Kolejna propozycja ze stajni DC, Titans to mroczna (serialowa) wersja Teen Titans (bajkę widzieli?). Będzie to pierwszy flagowy produkt nowej usługi streamingowej a’la Netflix, tylko tym razem skupionej wyłącznie wokół marki DC (wiem, wiem upierdliwe…).

Teraz nieco bardziej w stronę najmłodszych – Young Justice: Outsiders, to trzeci sezon bajki, która przez pewien czas była zawieszona. Fani wybłagali i można znowu cieszyć oko fajną animacją i ciekawą fabułą, bo co jak co ale bajkami DC jednak wygrywało z Marvelem…

Godzilla: King of the Monsters to sequel Godzilli sprzed paru lat. Tym razem wielka poczwara powalczy z większą….dużo większą ilością potworów by ustawić się na szczycie łańcucha pokarmowego. Nie wiem czy to się w ciągu 2h uda jakoś poskładać w całość ale zawsze jestem chętny na good-old wielką rozpierduchę miast przez wielkie potwory i/lub roboty! No i widać, że mała Eleven ze Stranger Things rozwija swoją karierę, nowa Natalie Portman?

Jakiś czas temu wrzucaliśmy pierwszą zapowiedź nowego filmu ze świata czarodzieji/mugoli, tj. Fantastyczne Bestiie: Zbrodnie Grindewalda, teraz mamy coś bardziej konkretnego. Johnny Depp, Jude Law no i Eddie Redmayne. Rzecz się dzieje po części pierwszej, a dłuuugo przed wszystkimi Potterami ale jeśli jesteś w temacie to już to wiesz. Jeśli nie to śmiało możesz obejrzeć cz.I bo jest nawet całkiem przyjemna, a i dziecko możesz spokojnie posadzić obok siebie na kanapie.

Nowy sezon Clone Wars to chyba największe zaskoczenie w temacie Gwiezdnych Wojen. Mamy w tym roku 10-lecie serii i Disney wypuści 12 odcinków, które mają ostatecznie zakończyć fabułę Clone Wars, a wszystko na dobry początek swojej nowej usługi streamingowej – tak, przed chwilą pisałem o DC, najwyraźniej mamy mieć 5 różnych abonamentów by za wszystkimi serialami nadążać…

Ale jeśli czujesz niedosyt w temacie SW, to pamiętajmy o tym, że w przyszłym roku zobaczymy finał nowej trylogii i w produkcji jest kolejna (niezwiązana ponoć ze Skywalkerami…). Zresztą jesteśmy świeżo po SOLO, o którym napiszemy już jutro!

…to tyle w temacie subiektywnego przeglądu trailerów, w kolejnym wpisie przyjrzymy się temu co już w najbliższych miesiącach będziemy mogli kupić dla siebie dziecka w sklepach z zabawkami!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *