fibi i jednorożec

Fibi i Jednorożec – galopem przez święta.

Fibi i jednorożec to komiks pełen humoru. Opowiada o bystrej i wrażliwej, obdarzonej bogatą wyobraźnią dziewczynce oraz jej przyjaciółce o magicznych mocach. Autorką serii jest Dana Simpson, amerykańska scenarzystka i komiksowa rysowniczka. Za serię przygód Fibi i jednorożca otrzymała dwie ważne amerykańskie nagrody za twórczość dla dzieci i tym samym zyskała światową sławę.

Już od jakiegoś czasu chciałem podzielić się moją pasją do komiksów z moim dziećmi. Dodatkowo nie chciałem ich zniechęcić. O ile w przypadku mojego syna było to proste: Garfield, Marvel, DC i wszytko było jasne. W przypadku mojej ukochanej córki zadanie okazało się zdecydowanie trudniejsze. Ale na pewien trop swego czasu naprowadziła mnie seria animowana Siostry, którą uwielbia. Tak właśnie trafiłem na serię komiksów Egmont wydanych pod hasłem – komiksy są …

Pierwszy tytuł jaki nam wpadł w ręce to właśnie Fibi i jednorożec o wdzięcznym imieniu Marigold. Jak się później okazało, ten amerykański bestseller uznany został przez krytyków za najlepszą serię pasków od czasów Fistaszków Charlesa Schulza! Na pewno zaletą tej serii jest sposób, w jaki autorka zderza ze sobą spojrzenie na świat obu bohaterek. My już jesteśmy po lekturze 4 tomu z serii. I celowo mówię MY, bo komiks pokochała nie tylko moja córka. Sam też znalazłem tam coś dla siebie – czasami autorka z kadrów puszcza oko też do rodziców. Lubię odkrywać takie fragmenty, sprawia mi to niebywałą radość.

W najnowszym tomie naszym ulubionym bohaterkom przyszło zmierzyć się z bałaganem w pokoju Fibi w dosyć nietypowy sposób. W pełni ukażą nam się też odmienności pomiędzy rodzajem ludzkim a jednorożcowym, gdy przyjdzie pora na rozmowę, które książki są wartościowe. Fibi i Marigold wspólnie znowu udowodniły nam wszystkim, że odrobina szaleństwa jeszcze nikomu nie zaszkodziła!

Uwaga ! dziś debiut redaktorski.

Dobra starczy, bo to nie ja dziś jestem blogerem. Mam dla Was wiadomość od mojej córki, ponieważ to właśnie ona miała napisać podsumowanie znajdujące się poniżej. Nic nie zmieniałem poza literówkami i przecinkami 🙂

Kilka słów od redaktorki Mai.

Drogi czytelniku, czytelniczko. Chciałabym napisać kilka zdań na temat książki pod tytułem Fibi i jednorożec galopem przez święta. Ten komiks wciągnął mnie, bo ma fajne opowiadania. Autorka ładnie buduje dialogi i przede wszystkim są bardzo fajne obrazki. Moja ulubione bohaterki, to Marigold i Fibi dlatego, że Marigold prawie ciągle ogląda się za swoim odbiciem, trochę tak jak ja 🙂 Natomiast Fibi jest szalenie zwariowana, także jak ja. Chciałabym zobaczyć, jak Fibi i Marigold robią sobie makijaż. Uwielbiam ten komiks i czekam z niecierpliwością na następną część!!

Info …

Serdecznie dziękujemy! Egzemplarzem recenzenckim wsparło nas:

Egmont Polska