NERDADS.pl

Cosplay tak dobry, że pomylisz z fanartem.

Od dawna jestem fanem cosplayu. Jako że jestem wieloletnim Pyrkonowiczem (teraz Pyrkon to wielkie wydarzenie na WTC Poznań, a kiedyś to się działo w jednej z poznańskich szkół!), szybko pokochałem cosplay, choć bardziej jako widz niż cosplayowiec jako taki – wynik braku jakichkolwiek umiejętności w tym temacie, lecz nadrabiam i mam już pewne sukcesy na koncie! Niesamowite jak bardzo się to rozwinęło w ciągu ostatnich 10 (?) lat. Niemal z dnia na dzień okazało się, że zwykłe nerdy i geeki mają supertalent do przebierania się, a sesje zdjęciowe z ich udziałem są nie mniej profesjonalne niż to co widzimy w Tap Madl.

Ich poziom zaawansowania jest rzecz jasna różny, niektórzy wybierają postacie, ktore uwielbiają, bądź po prostu pochodzą z filmu/gry/komiku/książki/bajki, których są fanami, a niektórzy po prostu lubią design postaci, nie wiedząc przy tym zbyt wiele o materiale źródłowym.

Żeby nie było, że rzucam słowa na wiatr – poniżej ZNALEZIONA W INTERNETACH – rosyjska cospleyerka Narga jako Tyrande Whisperwind idzie dzisiaj na pierwszy ogień. Nie wiem czy jara się Warcraftem ale stroje wychodzą jej (oraz Aoki’emu, z którym je współtworzy) przezajebiście.

Ktoś mógłby się przyczepić, że na zdjęciach jest czasami więcej photoshopa niż cosplayu (przesada, choć wiecie o co chodzi), ale to by było zbędne czepialstwo, bo owszem – obróbka komputerowa sprawi, że zdjęcia będą jescze lepsze, jednak nie umniejsza to jakości samego cosplayu, który tu dostaje dodatkowe +100 to kozackości za sprawą żywej sowy. Sowy. Tak.

 

 

Narga / zdjęcia Kira (kliknij by powiększyć)

 

Narga / zdjęcia Kira (kliknij by powiększyć)

 

Narga / zdjęcia Kira (kliknij by powiększyć)

 

Narga / zdjęcia Kira (kliknij by powiększyć)

 

Tyrande Whisperwind – arcik dla porównania

 

Ojciec nerd. Fan szeroko pojętej fantastyki. Od Gandaharu po Trylogię Thrawna. Entuzjasta machania mieczem świetlnym. Korposzczur.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *