Bohater na miarę naszej rzeczywistości – rozstrzygnięcie konkursu.

Bardzo dziekujemy wszystkim za udział w naszej zabawie. Wierzyliśmy w Waszą kreatywność – nie zawiedliśmy się, dlatego rozszerzyliśmy listę nagorodzonych do 4 osób 🙂 Zapewniamy, że będzie więcej konkursów z komksami w tym roku. 🙂 Oto zwycięzcy, których prosimy o przesłanie adresów pocztowych na krzysiek@nerdads.pl i ich propozycje superbohaterskie:

  • Byłbym Człowiekiem Plaskaczem. Widzę, że ktoś kłamie albo kręci któryś z polityków, wtedy przybywam i daje mu z plaskacza, w konsekwencji – człowiek musi odejść od polityki. Może kolejny będzie lepszy.” (Filip – zestaw 1)

  • „Jeśli chodzi o pytanie konkursowe, to byłbym polskim odpowiednikiem Kapitana Ameryki. Czyli Kapitan Polska z racji tego, że w Polsce silnie zakorzeniony jest kult jednostki i lud musi mieć lidera, za którym może podążać . Obecni nie nadają się nawet do tarcia chrzanu. :)” (Michał – zestaw 2)

 

  • Ok, jesteśmy w Polsce tak? Jaka moc miała by sens by pomagać innym, ewentualnie sobie i przy okazji innym, taki antybohater ale ok, skupmy sie na pomaganiu. Ludzie potrzebują wielu rzeczy, jak im je dasz to sami to ogarną, Przykład mamy w tym roku z atakiem wirusa, brakowało sprzętu, sami robili, brakowało masek, sami robili. Pracowali ponad ludzkie siły i to ogarnęli bez pomocy rządu. W myśl starego porzekadła „daj człowiekowi rybę to ja zje i znowu będzie głodny, ale daj mu wędkę to nauczy się łowić i nigdy głodu już nie zazna” został bym Mr. DE to skrót od Mr. Duplicating Everything. Powielał bym wszystko, co ludzie by potrzebowali, by sami mogli stać się bohaterami. Oczywiście powielałbym w granicach rozsądku, wiadomo, wielka moc wiąże się z wielką odpowiedzialnością. Ale czasem też zduplikowałbym coś dla siebie. Wiadomo, z samego bohaterowania człowiek rachunków nie opłaci, a tu jeszcze rodzina, żona, dzieci, pies i kot. Energia do mocy? Oczywiście z kosmosu, tam pełno tego lata, no i jak na razie nie ma planu się wyczerpać.  Jak by ktoś pytał jak to dokładnie działa, to jest odpowiedź jedna po której nikt dalej pytać nie będzie, to fizyka kwantowa. :)” (Maciek&Kostek – zestaw 3)
  • Od dziecka najbliżsi byli mi Venom i Wolverine, chociaż co ciekawe uwielbiałem też postać Spidermana. Moje niespełnione marzenie o samoregeneracji, odporności na upadki, strzał z broni, czy atak mieczem to kluczowa sprawa i pomijając wszelkie nierealne magiczne zdolności, to właśnie te cechy można będzie zapewne uzyskać w przyszłości, choć zapewne nie w tak dużym stopniu jak ma to miejsce u tych dwóch superbohaterow. W polskiej rzeczywistości dałoby mi to nieograniczone możliwości, a zwłaszcza pozwoliłoby uniknąć dołączenia do serialu samobójców niewygodnych dla władzy, oraz niepozostawienia odcisków palców (lub nie pozostawienia niczego w przypadku Venoma), a więc uniknięcie kary przy likwidacji złoczyńców. Pomimo indywidualnego nastawienia myślę, że odnalazłbym się w grupie, jako przywódca nowej partii i użył swych potężnych właściwości, aby przekonać wyborców, że mają wybór (jedyny słuszny :D). Chętnie zaprosiłbym do współpracy innych superbohaterów, których w kraju mamy wielu, a pozostają niestety w ukryciu, bo posiadają tylko dobre serce i chęć do działania, a to nie wystarczy by wprowadzić konieczne zmiany. Jedyna nadzieja na ten moment, to nasze wsparcie, bo tylko miliony ludzi mogą zastąpić jednego superbohatera z nadludzka mocą, który pewnego dnia zapewne się pojawi. To be continued…” (Piotrek – zestaw niespodzianka)

Czekamy na Wasze adresy – nagrody zostaną wysłane jak najszybciej by Poczta Polska. 🙂 Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach. Głoście dobre słowo o Nerdads.pl. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *