Dawno na blogu nie pisałem o grach planszowych. Przyczyna była prosta – zamiast pisać o grach planszowych, poświęciłem ostatnio sporo czasu na ogrywanie naszych półek wstydu z Dadpoolem. Muszę się Wam przyznać, że udało nam się odrobić trochę zaległości. Z całej tej zabawy mogła mnie wyrwać tylko zaprzyjaźniona ekipa wydawnictwa Thistroy Games. Jak zapewne wiecie, a może i nie – niedawno do wspierających trafiła ich ostatnia gra Micro Cosmos, a oni już gotowi na start kolejnej kampanii. Jak chłopaki są gotowi, to ja też zgłosiłem swoją gotowość testów. Ponownie otrzymałem od nich egzemplarz prototypowy kolejnej micro gry – seria do testowania w domowym zaciszu. Pograłem i wysłałem dalej w świat, niech inni też się nim pocieszą 🙂 Sam przeniosłem się na Tabletopie, bo tego też możecie również nie wiedzieć, że i Wy możecie tam pograć w Micro Architects za free.
Jak zostać architektem?
Micro Architects to micro strategiczna gra planszowa, w której jako gracze wcielicie się w ambitnych architektów. Waszym zadaniem będzie zaprojektowanie i zbudowanie tętniącej życiem metropolii. Można powiedzieć, że jest to perfekcyjna gra dla lubiących budowanie, projektowanie i tworzenie. Oczywiście na końcu, jak zawsze wygra gracz, który zbierze najwięcej punktów na koniec gry.
Jak prezentuje się prototyp Micro Architects?
Po otwarciu pudełka znalazłem dosyć sporo komponentów jak na taką małą micro grę. W szczególności do gustu przypadły mi dwuwarstwowe plansze gracza. Na potrzeby prototypu zostały one przygotowane ze sklejki. Finalnie będą dwuwarstwowe, ale zapewne już będzie wykorzystany inny materiał. Na razie sami zobaczcie, jak się ładnie prezentują.
Poza fajnie wykonanymi planszami znalazłem tam jeszcze 252 tokeny, plansze architekta z punktacją i całą masę kart. Wśród nich znalazły się jeszcze karty automy, pozwalające Wam również na rozgrywkę solo.
(Landmark Cards)
Muszę jeszcze wspomnieć, że w grze pojawią się karty wydarzeń „event cards”, których nie miałem okazji testować. Można je wypatrzyć na filmie promocyjnym i zapewne będą miały znaczny wpływ na rozgrywkę. Jest te element, którego nie było w Skyline Express, dlatego mnie intryguje i będę śledził z uwagą dalszy jego rozwój. Tym bardziej, że na jednej z kart wypatrzyłem inwazję obcych na metropolię 🙂
Jak przebiega rozgrywka w Micro Architects?
Przygotowanie do rozgrywki nie zajmuje zbyt wiele czasu. Zamiast marnować czas na przepisywanie i kompresowanie dla Was instrukcji, poniżej zamieszczam materiały, jakie ekipa wydawnictwa przygotowała na swoim kanale YouTube.
Podsumowując.
Nie da się ukryć, że gra Micro Architects, to odświeżona wersja dobrze znanego mi i zapewne niektórym z Was Skyline Express. Mamy tą samą solidną mechanikę gry w nowej odsłonie tematycznej, która z pewnością ma szansę dotrzeć do większej ilości odbiorców. Sam muszę stwierdzić, że kiedy zagrałem Mikro Architektów, moją pierwszą myślą było – „dlaczego za pierwszym razem na wybrano takiej tematyki?” Gra fajnie się łączy z poprzednimi dwoma tytułami z serii i stanowi doskonały łącznik pomiędzy Micro City i Micro Cosmos. W końcu, jako fan micro grania, mam swoją trylogię 🙂
Draft kampanii znajduje się już na portalu gamefound, a sama kampania stratuje dokładnie 31 maja! My jako fani sprawujący światłą kuratelę nad naszym ulubionym wydawnictwem, będziemy ich wspierać i trzymać kciuki. Ja natomiast mam nadzieję, że chociaż trochę tym wpisem skłoniłem Was do zapoznania się z kampanią.
Czy gra jest odpowiednia dla dzieci? Zdecydowanie tak, ponieważ gra uczy nasze pociechy strategicznego myślenia, szczególnie planowania swoich akcji z wyprzedzeniem.
Czy są treści kontrowersyjne? Nie
Tytuł omawianej gry: Micro Architects
Autorzy gry: Michał Jagodziński, Kamil Langie
Ilustracje: Jarosław Wajs
Wydawca: Thistroy Games
Wiek: 8+
Liczba graczy: 1-4 graczy
Czas: 30–60 minut
Serdecznie dziękujemy! Egzemplarz recenzencki wypożyczyło nam wydawnictwo Thistroy Games #współpracareklamowa #patronatmedialny
Nałogowy gracz komputerowy, fan gier fabularnych i planszowych, mol książkowy oraz fan komiksów Marvel’a, DC. Szczęśliwy Ojciec 🙂 po prostu NERD