NERDADS.pl

Jak zaskoczyć Dino-boya, czyli Hunter prezentuje!

Dzisiaj niecodziennie… co kupić 7-latkowi, który jara się dinozaurami?? …24 lata wstecz i w sumie to byłoby o mnie – pamiętam, że w wtedy wielkiego wyboru nie było a największą perełką był magazyn „Dinozaury”! Obecnie wybór jest znacznie większy, co nie znaczy, że wszystko co znajdziemy na półkach to szczere złoto! By pomóc Wam w życiu drodzy czytelnicy, nasz zaprzyjaźniony Hunter ma dla Was specjalną propozycję!

Paleontologia – dziedzina biologii zajmująca się organizmami kopalnymi, wyprowadzająca na podstawie skamieniałości i śladów działalności życiowej organizmów wnioski ogólne o życiu w przeszłości.

Ostatnio szukaliśmy z moją lepszą połową prezentu na urodziny dla 7 latka, który uwielbia dinozaury. Postanowiliśmy odwiedzić znaną „śmieciówkę” z książkami i poszukać czegoś mądrego, a zarazem atrakcyjnego dla tak młodego fana paleontologii. Było tego sporo na półkach, ale większość z nich (jakieś 80%) to marne po względem treści opracowania ozdobione kolorowymi grafikami. Dzieciak niczego z nich się nie nauczy i zostanie po tym tylko kawałek makulatury.

W końcu po przewertowaniu sporej ilości makulatury trafiliśmy na Świętego Grala. W nasze ręce wpadł „naukomiks” wydawnictwa NASZA KSIĘGARNIA pt. „Dinozaury – Skamieliny i pióra” autorstwa M.K. Reed’a, ozdobiony przez rysownika komiksowego Joe Flood’a.

Zacytuje wam fragment opisu z tylnej części okładki:

Książka przedstawia te zjawiskowe stwory w ich środowisku naturalnym i podąża za paleontologami, którzy próbują rozwiązać największą zagadkę: CO SIĘ STAŁO Z DINOZAURAMI?

Przyznam, że byłem pozytywnie zaskoczony. Ponieważ autorzy „naukomiksu” poruszają tematy związane z paleontologią, geologią i genetyką, ale robią to w niezwykle przystępny dla małego odbiorcy sposób. Znalazło się tam miejsce na subtelny humor. Moim zdaniem to właśnie od tego komiksu może się zacząć przygoda niejednego dziecka z fascynującym światem dinozaurów i nauki. Połączenie przyjemnego z pożytecznym jest jak nauka przez zabawę, a ja uwielbiam takie rozwiązania.

Całość jest bardzo dobrze wydana, solidna twarda oprawa, świetny papier i piękne, wyraźne ilustracje niezaprzeczalnie zachęcają do zapoznania się z komiksem. Jest to naprawdę ciekawa pozycja, która wyróżnia się zdecydowanie wśród innych podobnych tytułów. Moim zdaniem znajdziecie w nim wszystko, czego chciałoby się dowiedzieć dziecko o tych stworach.

Kończąc ten krótki wpis mogę dodać tylko „Ojcowie Nerdowie polecają !!!”

Ojciec nerd. Fan szeroko pojętej fantastyki. Od Gandaharu po Trylogię Thrawna. Entuzjasta machania mieczem świetlnym. Korposzczur.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *