FEJM

FEJM przecież Lajki same się nie nabiją!

FEJM – termin rozpowszechnił się dzięki komunikacji internetowej. Używany jest potocznie a pochodzi z języka angielskiego (ang. fame – sława, ale też: fama, pogłoska). Fejmem określamy wielki rozgłos i związany z tym prestiż. To synonim dobrej opinii przynoszącej komuś chwalę. Fejm nazywa się powszechne uznaniem.

https://www.ortograf.pl/watpliwosci-jezykowe/co-to-znaczy-fejm

Pamiętacie zapewne nasze recenzje takich gier karcianych jak Pocket Mars, Esport Manager – ich cechą wspólną był pewien duet autorów Michał Jagodziński i Jarosław Wajs. Dziś Panowie wracają ponownie, ponieważ w moje ręce trafiła ich pierwsza gra FEJM, która stała protoplastą wspomnianego wcześniej Esport Managera. Dodatkowo dzięki uprzejmości chłopaków otrzymałem do sprawdzenia dodatek do gry FEJM, kilka bonusowych kart oraz dodatkowy egzemplarz Esport Managera, który powędrował do szczęśliwego zwycięzcy turnieju organizowanego przez naszą ekipę. Jesteście wielcy chłopaki, dzięki. Oki, przerywamy reklamy i bierzemy się za FEJM, ponieważ zawsze chciałem być sławnym blogerem …

Co znajdziemy w pudełku ?

W całkiem małym pudełku znajdziemy następujące elementy:

  • 29 kart akcji,
  • 3 karty natychmiastowe,
  • 18 kart tematów,
  • 20 znaczników czasu,
  • instrukcja.
Fejm
Zawartość pudełka.

Jak wygląda rozgrywka ?

FEJM to walka o miano najlepszego influencera w sieci! Walczcie i zdobywajcie najlepsze tematy oraz nie zapominajcie o hejtowaniu profili swoich konkurentów! Pamiętajcie, na końcu cały FEJM zgarnie najlepszy z Was …

Ponieważ wydawnictwo należy do tych małych, ale za to dobrze zorganizowanych, to mogę w tym miejscu posilić się materiałem edukacyjnym przygotowanym przez nich. Ja natomiast skupie się na podsumowaniu, a Wam zaoszczędzę czytania.

Wideo instrukcja !

Podsumowując.

Pewnie już zapoznaliście się z wideo instrukcją i zauważyliście, że FEJM to bardzo prosta gra, a jej temat nadal jest jak najbardziej na czasie. Gra jest świetnie zilustrowana, a każda karta ma swój unikalny styl i komiczny podpis. Na minus zaliczę pudełko, które jest bardzo delikatne przez co może ulec szybkiej destrukcji. FEJM to dobra gra, która doskonale nadaje się na przerywnik pomiędzy ciężkimi tytułami. Taki mały filler, jak to lubią ostatnio wszyscy mówić. Przekonali się o tym na ostatnim GeekOnie moi dwaj zaprzyjaźnieni blogerzy Pirat Planszówek i Dark Meeple. Myślę, że sprawdzi się ona również jako dobry tytuł imprezowy. Czy warto zakupić grę ? Moim zdaniem tak. Obecnie w oficjalnym sklepie wydawnictwa gra w promocji kosztuje 20 zł. No chyba taniej już być nie może – a właśnie, że może 🙂 Gra jest również dostępna w wersji Print’N’Play za darmo !!!

Dodatkowo polecam Wam wzbogacić grę o dodatek Fejm Jutuberzy, który wprowadza do gry jeszcze więcej dynamiki. Otrzymujemy w nim karty Jutuberów posiadających unikalne zdolności. Można z nich korzystać podczas swojej tury i nie są one liczone jako akcja. Dodatkowo dostaniecie jeszcze sześć kart specjalnych, których moim zdaniem brakuje w wersji podstawowej. A powinny się tam znaleźć.

Nowe karty specjalne.
Fejm - Jutuberzy
Jutuberzy

Kończąc to podsumowanie mogę tylko dodać, że czas zadbać o swój Fejm i znowu wyzwać moich nerdów na pojedynek.

Czy gra jest odpowiednia dla dzieci? Gra jest skierowana do dojrzałego gracza, nie powinniście sadzać przy niej dzieci.

Czy są treści kontrowersyjne? tak

Tytuł: FEJM
Autorzy: Miachał Jagodziński, Bartłomiej Tybor, Jarosław Wajs
Ilustracje: Jarosław Wajs
Wydawca: Thistroy Games
Wiek: 18+
Liczba graczy: 2 – 4 graczy (można połączyć dwa zestawy dzięki czemu zagracie nawet w 8 osób)
Czas: 15 do 30 minut

Serdecznie dziękujemy! Egzemplarzem recenzenckim wsparło nas wydawnictwo:

Thistroy Games
Thistroy Games

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *